Dejte konečné sbohem celulitidě

17. června 2009 v 17:18 |  ***For girl***

Dejte konečné sbohem celulitidě

Dejte konečné sbohem celulitiděAlespoň každá druhá žena má pocit, že se sebou musí něco udělat, aby se v létě mohla "hodit" do plavek. Největším problémem je určitě celulitida. Její dopad na naše tělo je ovlivněn hned několika faktory. Zaměřit se pouze na jeden z nich by byla chyba. Pro dosažení pozitivních výsledků je třeba využít všechny dostupné prostředky. Pokud vás tedy zajímá, jak se jí dá účinně zbavit, čtěte dál!

Jak se efektivně zbavit celulitidy

Krok č.1: Změna životosprávy

Tyto dvě slova zná už skoro každá žena, která se snažila nějakým způsobem bojovat s nadbytečnými kily nebo samotnou celulitidou. Mnoho z nich si ale pořád neuvědomuje, že při prevenci nebo snaze zmírnit či omezit příznaky celulitidy je změna životosprávy základním pravidlem, protože jíst jídlo z fastfoodu a poté se večer mazat zeštíhlujícími přípravky nepřinese žádné výsledky- v tomto případě by byla vaše snaha zbytečná. Na to vemte jed! Proto nezapomeňte na pár, ale velmi důležitých věcí:

Na talíři by němělo chybět:

- drůběž, ryby
- tmavý chléb, obiloviny, těstoviny
- ovoce a zelenina (ideální množství je 5 porcí- přibližně 500 gramů)
- nízkotučný jogurt
- luštěniny (fazole, čočka..), ořechy
Omezení sladkostí a dostatečné množství neslazených tekutin je při bojování proti celulitidě další z podmínek.

Krok č.2: Pohyb

Jelikož celulitida postihuje zejména partie jako jsou stehna, zadek a boky, doporučují se především sporty, při kterých tyto problematická místa dostatečně a správně zatížíte. Pokud si však nevíte rady, jaké sporty jsou vhodné, podle odborníků to je především- plavání,běh a step aerobic. Pokud máte ale možnost cvičit přímo doma na stroji, doporučujeme takový, který vám skutečně pomůže a při jeho koupi se pečlivě poraďte s prodejcem. Můžete jezdt i na kole, ale v tomto ohledu je jeho účinek menší.

Krok č.3: Kosmetika

Přípravky jsou na místě, ale nezapomínejte ani na slavné a oblíbené saunování a skotské střiky (střídání ledové a teplé vody), peeling nebo masážní rukavice. U kosmetických přípravků doporučujeme použit Nivea Body Q10 Plus. Oblíbená je však i tlaková pulsující terapie. Tímto však péče o vaši pokožu nekončí. Každá žena může využít i těchto pár pomocníků při boji proti pomerančové kůži:

Chladivé balíčky zajistí úžasnou masáž:

Balíček, který k vám přichází se svým chladivým obsahem,stále patří mezi horké novinky v boji s celulitidou. Masáž za současného působení tlaku a chladu představuje optimální cvičení pro cévy (vynechte partie kolem popraskaných žilek). Balíček nechte silně zamrazit a použijte na masáž nohou po sprchování. Každou nohu pečlivě masírujte. Před použitím tělového mléka by jste měla vyčkat zhruba 5 minut. Chlad stimuluje krevní oběh a uzavírá kožní póry, a díky tomu dochází ke zpevnění pokožky.

Zkuste léčivé hlíny:

Blato - to je to pravé proti nedostatkům na stehnech. Balíčky s léčivou hlínou urychlují metabolismus a pomáhají pokožce v regeneraci.
Pro domácí použití je zde k dispozici jíl a vulkanické bahno v práškové formě (žádejte v lékárnách, drogeriích a obchodech se zdravou výživou). Jemný prášek se rozmíchá ve vodě a vzniklá hmota se rozetře po těle ve vrstvičku tloušťky nože. Při vysychání se mikroskopicky jemné křemenné krystaly chovají jako houba a pohlcují vše, čeho se chcete zbavit: bakterie, kožní tuk a další usazeniny na pokožce. A kromě těchto velmi pozitivních účinků mají však i vedlejší,příjemné:
Pokožka se pod přípravkem příjemně zahřívá, což povzbuzuje krevní oběh a navozuje uvolňující pocit.
Pro citlivou pokožku smíchejte 1 polévkovou lžíci léčivé hlíny s 1 polévkovou lžící mandlového oleje. Pečlivě vybraná léčivá hlína působí intenzivně a zklidňuje pokožku. Jakmile se přípravek začne drobit, splnil svou úlohu a je třeba ho důkladně smýt.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama